>>Existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů a jejich propagaci. Dr. Fereydoon Batmanghelidj<<

>>Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat
politici ani lékaři. John Virapen<<

Katalyzátory zdraví – Enzymy

Enzymy jsou složité látky bílkovinné povahy, na jejichž činnosti jsou založeny veškeré životní pochody.

Tělo jimi přestavuje látky ze zevního prostředí na sloučeniny, které mu slouží k výstavbě a obnovování tkání, k získávání energie a k odbourání nežádoucích produktů látkové výměny.

Systémová enzymoterapie, je moderní léčebná metoda, při níž se užívají preparáty, v nichž jsou cíleně sestaveny kombinace enzymů, látek čistě přírodního původů. Ty v organismu plní funkci katalyzátorů. Ovlivňují klíčové biologické pochody, a tak mohou tělu prospět jak preventivně, tak při léčbě běžných i závažnějších chorob.

Významné je například jejich působení na zánět, tedy na hlavní obranný a úpravný mechanismus těla. Na rozdíl od chemických protizanětlivých léků, enzymy zánět nepotlačují, nýbrž optimalizují, kontrolují jeho rozsah, trvání a odstraňují průvodní nežadoucí projevy, jako jsou bolesti či otoky.

Enzymy urychlují ústup zánětu

Urychlují ústup zánětu a zabraňují, aby se stal chronickým. Stejně příznivé je působení enzymů na imunitu. Pomáhají také při cévních, gynekologických, revmatických i neurologických onemocněních.

Systémová enzymoterapie našla své uplatnění i při léčbě rakoviny, ovšem je nutno chápat ji pouze jako podpůrný prostředek. Vede ke snížení nežádoucích vedlejších účinků chemoterapie a radioterapie.

V řadě lékařských publikací se uvádí, že systémová enzymoterapie snižuje i výskyt následných metastáz a prodlužuje dobu života pacientů.

Zdroj: Chalupář – zdraví, 1998.