>>Existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů a jejich propagaci. Dr. Fereydoon Batmanghelidj<<

>>Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat
politici ani lékaři. John Virapen<<

Méně léků více štáv

Téměř všechny vědecké výzkumy potvrzují, že zárukou zdraví a způsobem, jak předcházet a léčit choroby je jíst zeleninu a ovoce.

Na přebytečné jídlo a pití zemřelo více lidí jako na žízeň a hlad, tvrdil Vuk Karadžič (srbský filológ a folklorista). Od té doby věda značně pokročila při poznávání jevů, ale když jde o nemoci a zdraví, rozhovory se vždy točí kolem stravování.

V posledních deseti letech, mnoho lidí žije ve strachu před nemocemi srdce a cév, rakovinou, cukrovkou, a podobnými těžkými onemocněními.

Zřídka kdy se však odhodláme hledat záchranu v tom co v podstatě tvoří zdraví a nemoci – ve stravě.

Můžeme jíst ty nejkvalitnější a nejvýživnější potraviny, ale právě ony nás neochrání před nemocemi, strachem a obezitou. Neboť potraviny, které jíme, vinou přípravy obsahují málo látek, které naše tělo potřebuje. Kromě toho musíme hledat způsob, jak se zbavit všech jedů, které se dostaly do našeho organismu.

Ovoce a zelenina to je to, co chybí v našem jídelníčku

I lékaři a odborníci by měli změnit svoje postoje a ve větší míře orientovat lidí na přirozené zdroje zdraví a ne jen na léky.

Američtí vědci zjistili, že účinnou zbraní při předcházení nádorových onemocnění je zelenina. Kapusta a karfiol obsahují látky, které podstatně ovlivňují zdravotní stav organizmu, zvyšují jeho odolnost a tím pomáhají předcházet nádorovým onemocněním a současně ochraňují před různými jedy. Dále se zjistilo, že další druhy čerstvé zeleniny a ovoce mají vliv na jiné nemoci.

Dr. Dušan Stankovič, významný jugoslávský vědec v oblasti výživy a profesor na zemědělské fakultě tvrdí, že všechny potřeby lidského těla se dají uspokojit čerstvou zeleninou.

Všechny látky je třeba dodávat organismu v nejpřijatelnější formě.

Čerstvé kvalitní ovoce a zelenina patří mezi nejvhodnější druh stravy, protože obsahují přírodní cukr, minerální látky, organické kyseliny, vitamíny, enzymy, tedy látky potřebné pro správnou funkci těla.

Zdroj: Salvo 4, 1991.