>>Existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů a jejich propagaci. Dr. Fereydoon Batmanghelidj<<

>>Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat
politici ani lékaři. John Virapen<<

O podstatě zdraví a jeho zachování

Už od doby objevení Coli – bakterií ve střevě Escherichem v roce 1886 víme, že tyto bakterie hrají ve střevě důležitou roli, při odbourávání určitých látek, které člověk přijímá s potravou.

Tyto bakterie jsou pro lidské tělo přímo životně důležité. Bakterie vytvářejí jeden vitamín, který si tělo samo neumí vyrobit, a proto jej musí získávat – přijímat ze střeva.

Jedná se o vitamín K, jenž hraje podstatnou roli při tvorbě protrom-binu. Protrombin je opět potřebný pro srážení krve. Jak ukázal Mommsen jako dětský lékař, je zdravá bakteriální flóra nezbytně nutná i v ústech. Pozoroval, že zničení této ústní flóry, podáváním antibiotik se projeví velmi nepříznivě na zdraví dítěte. Následné projevy je možno odstranit poté, co se obnoví zdravá ústní flóra.

Jedním z příkladů, při němž polarita původce a reagujícího organismu hraje důležitou roli při znovuzískání zdraví je vznik horečky. Jak je již známo, vniknutím „zárodků“ do organismu je vyvolána reakce nervového systému a značné zrychlení krevního oběhu, látkové výměny a hospodaření s teplem.

Mnozí zkušení lékaři vědí, že horečka, udržená v přiměřených hranicích zahajuje proces uzdravování. Tento proces by neměl být přerušován, pokud horečka nepředstavuje vážné ohrožení. Bezmyšlenkovité nasazení antibiotik, tento přirozený proces uzdravování bryskně přeruší. Přijde tím vniveč léčebné působení horečky, které je spojené s určitou tvorbou protilátek a jejich aktivací v organismu. Bakterie jsou sice v organismu zničeny, ale přirozený proces uzdravování, nebyl ještě ukončen. Proto jsou po přerušení horečky častým následkem recidivy a zotavení nemocného zůstává neúplné.

Zdroj: Salvo, 1992, str., 27.