>>Existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů a jejich propagaci. Dr. Fereydoon Batmanghelidj<<

>>Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat
politici ani lékaři. John Virapen<<

Příběh o chřipkovém viru

Za spoustu nemocí podle knihy Domácí lékař, jejímž vydavatelem byl v roce 1997 Rodale Press, Inc., jsou viry.

Kniha která vyšla v překladu i do Českého jazyka v roce 2002, obsahuje přes 500 stran rad lékařek v otázkách nejčastějších zdravotních problémů a jejich řešení. Mezi „zdravými radami“ však jsou bohužel i rady, které spíš mohou dotyčnému ublížit než pomoci. Např. jako popsaná rada věnující se chřipce je, nechat se pravidelně každoročně proti chřipce očkovat.

Podzim se blíží

Právě vzhledem k blížícím se podzimním dnům a chřipkovým obdobím a masmedíálním radám užitečných idiotů, kteří s reklamou a propagandou na očkování pokračují směle dál, protože není síla, která by je zastavila, jsem vybral část z obsahu věnované chřipce, která v knize popisuje A, ale již neukáže čtenářům B.

Tak nějak u chřipky vypadá vždy začátek…

Ještě včera jsem se cítila výborně, a dnes se vám zdá, že vám někdo naložil na záda hasičskou stříkačku a nařídil vám odnést ji o dva bloky dál. Máte chřipku a cítíte se pod psa. Tady začíná příběh o zlém viru. Virus chřipky má schopnost se obměňovat, takže původce zůstává vždy o krok před vaším imunitním systémem, říká dr. Carole Heilmanová. Protilátky, které máte v těle od poslední epidemie, vám nejsou nic platné. Nepoznávají letošní kmen viru, takže vůči němu zůstáváte bezbranné.

Příběh o chřipkovém viru – příběh z letadla

Jak jsem chytila virus chřipky, Dr. Carole Heilmanová

Šéfka sekce dýchacích cest Národního institutu Spojených států pro alergická a infekční onemocnění jednou onemocněla chřipkou na sjezdu na Havaji. Je přesvědčena, že virus chřipky musela chytit v letadle z klimatizace (letadla jsou nechválně známá šířením chřipky). Dr. Heilmanová dostala pořádnou lekci.

Místo abych si lehla a léčila se, vyrazila jsem na nejbližší mítink a chytla sekundární infekci, a ta mi vyvolala opravdu „ošklivý bakteriální zánět plic,“ vzpomíná. „Byla jsem úplně vyřízená“. Lékař mi dal velice silná a drahá antibiotika. Byla jsem vyřazena na celé týdny. Vzala jsem si z toho poučení, říká. Když teď dostanu chřipku, lehnu si na dva dny do postele, hodně piju, dokud mi neklesne horečka, a teprve pak jdu do práce.


Tak podle této lékařky se asi virus chřipky množí a žije v klimatizacích. Kousek neživé DNA či RNA, jenž jsou považovanými za viry, se nemnoží nikde v klimatizacích a ani tam nenabývají na své ničící síle.

Vnější vlivy

A co takhle vzít v potaz působení vnějších vlivů a podmínek na organismus? Náhlá změna tlaku, výšky, teplot, může u oslabeného organismu vyvolat stejné symptomy, které popisuje v knize Dr. Heilmanová. Klimatizace v letadlech, automobilech jsou živnou půdou pro bakterie, houby, plísně a jsou na nich částice těžkých kovů.

Co se asi stane, budete-li dýchat vzduch z těchto klimatizací po dobu několika hodin? Jak se asi vyrovná lidské tělo, s náhlou změnou teploty, kdy sedíte v letadle či vozidle, několik hodin při méně než 20 ˚C a pak náhle vyjdete ven, kde budou teploty nad 35˚C a nebo opačně z vyhřátého vozidla či letadla vyjdete po několika hodinách do mrazivých ulic, kde budete trávit čas, několik hodin?

V případě oslabené imunity, budete mít nejspíše stejné projevy nemoci jako popisuje ve svém vyprávění Dr. Heilmanová. A co teprve takové podzimní dny, kdy dochází k větším výkyvům teplot, zhorší se počasí, slunce pomalu ani neuvidíte, inverze a s ní spojena zhoršená kvalita vzduchu, kdy se v něm opět nachází ve větší míře těžké kovy z letadel, průmyslu a lokálních topenišť!

To lidem s oslabenou imunitou, kteří se navíc léčí dlouhodobě na další nemoci, hrozí skutečně i těžké stavy.

První pomoc při celkové mizérii, když máte chřipku

Rady podle knihy domácí lékař.

Když máte chřipku, dá se toho pro zlepšení stavu dělat spousta. Např.

:: Berte jen jeden lék. Varujeme ženy před zbytečným užíváním více volně prodejných léků proti jednotlivým příznakům chřipky, jichž ovšem bývá několik, říká dr. Heilmanová. Řekněmě, že se Vám hlava div nerozskočí, máte ucpaný nos a kašlete. Můžete dopadnout tak, že současně užíváte Paracetamol (paralen) na bolest hlavy, plus kapky na uvolnění nosu, které obsahují tutéž látku a sirup na kašel. Léky obecně reagují mezi sebou. To si uvědomte. Abyste se vyhnula zahlcení léky, vyberte si ten příznak, který vás obtěžuje nejvíc – kupříkladu bolest hlavy a zvolte lék na něj. Sirup na kašel a kapky do nosu vynechte.

:: Zvlhčujte vzduch. Zapnout zvlčovač vzduchu, popřípadě dát do místnosti zdroj páry (hrnec s horkou vodoum, rozvěšená mokrá prostěradla). To je základ léčby chřipky, tvrdí Dr. Janet McElhaneyová.

„Zlepší to váš stav, jelikož se zvlhčí vyschlá sliznice nosní a ústní. Pomůže to při bolestech v krku a uvolní zaschlý hlen“.

:: Dejte si horkou, pářicí se sprchu v koupelně. ,,Pára zvlhčuje sliznice,“ tvrdí dr. McElhaneyová.

:: Pití u postele. Podle dr. McElhaneyov je nutné vypít kromě ostatního příjmu tekutin alespoň další litr denně. Volte čistou vodu, ovocné štávy, minerálky, limonádu, kávu a čaj výhradně bez kofeinu.

:: Kloktejte slanou vodou.

:: Do postele hned.

:: Naslouchejte svému tělu.

Vaše tělo si samo řekne co potřebuje, říká na závěr dr. Heilmanová.