>>Existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů a jejich propagaci. Dr. Fereydoon Batmanghelidj<<

>>Se zavedením povinného očkování jste ztratili svobodu. O vašem dítěti přece nemůžou rozhodovat
politici ani lékaři. John Virapen<<

Nedáme se zlomit

Členka národního výkonného výboru a organizační tajemnice Sdružení nikaragujských žen Ruth Marcenarová je jednou z těch, které spojily svůj život s ideály sandinovské revoluce a s bojem za svobodu a nezávislost nikaragujského národa.

I když nebyla válka oficiálně vyhlášena, žije Nikaragua ve válečném obležení. Více než 10 000 žoldnéřů placených Reaganovou vládou útočí na naše území, ze severu z Hondurasu, na jihu z Kostariky.

Vraždí celé rodiny

Jenom na honduraském území je 20 vojenských táborů. Spravují a zásobují je Spojené státy, odkud jsou podnikány útoky na nikaragujské pohraniční oblasti. Žoldnéři vraždí celé rodiny, odvlékají a mučí pokojné zemědělce. Cílem jejich útoků jsou nyní hlavně důležité hospodářské objekty.

Ničí zařízení družstev, pálí úrodu a sklady s obilím, potravinami a s naftou. Akce žoldnéřů bývají podporovány útoky letadel, která Američané dodali honduraské armádě nebo kontrarevolucionářům.

Není už žádným tajemstvím, že zvláštní oddíly americké zpravodajské služby CIA také zaminovaly vjezd do nikaragujských přístavů.

Náš lid se této agresi statečně brání. Jednotky sandinavské armády zasazují banditům tvrdé údery a nic na tom nemůže změnit ani skutečnost, že žoldnéřské oddíly dostávají ze Spojených států stále modernější a ničivější zbraně.

Za agresi proti našemu území zaplatilo životem i mnoho honduraských vojáků. Naše vláda několikrát prohlásila, že chceme žít se svými sousedy v míru, ale musíme chránit svou existenci a svobodu.

Zdroj: Svět v obrazech, 1984.